Op maandagochtend 24 maart werd op de radio bij 538 een bijzonder en emotioneel moment gedeeld: Bas Smit maakte bekend dat er tijdens de 538 Ochtendrun maar liefst € 822.000,- is opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum. Een indrukwekkende prestatie met een helder doel: ieder kind met kanker genezen, mét optimale kwaliteit van leven. Dit jaar stond de actie in het teken van Jade en haar lotgenootjes, die allemaal worden behandeld in het Prinses Máxima Centrum.
Op zaterdag 22 maart vond de run plaats en renden honderden deelnemers 5,38 kilometer door het Olympisch Stadion in Amsterdam. Ook de Reeuwijkse vrouwen Nathalie en Jorinda deden mee aan dit bijzondere evenement. Zij haalden samen het mooie bedrag van € 3320.76 op voor het goede doel. Na afloop mochten zij met trots hun cheque omhooghouden. “We hebben een super gave dag gehad!” vertelden ze enthousiast.
Persoonlijke motivatie
Voor Nathalie is de betrokkenheid bij het Prinses Máxima Centrum niet zomaar ontstaan. In september 2022 werd bij haar toen tweejarige dochter Tess een grote niertumor geconstateerd. Na een intensief behandeltraject met chemokuren, een operatie en nabehandeling, werd Tess in december 2023 schoon verklaard. “Het Máxima is een plek waar je niet wilt zijn, maar als het moet, dan is er geen betere plek,” aldus Nathalie.
Ook Jorinda uit Reeuwijk liep mee. Zij werkt zelf als polikliniekassistente in het Prinses Máxima Centrum en ziet dagelijks hoe belangrijk de donaties zijn: “Het geld komt écht goed terecht. Het maakt onderzoek mogelijk en vergroot de overlevingskansen.”