Ontwerpwedstrijd speeltuinen voor Kinderklimaattop 2025

Op 26 maart vindt de 7e Kinderklimaattop van Bodegraven-Reeuwijk plaats. Wethouder Elly de Vries had afgelopen week een belangrijke oproep aan de kinderen van groep 8 van de deelnemende scholen: “We zoeken inspiratie voor leuke, duurzame speeltuinen in de gemeente. Voor speelplekken zijn kinderen de experts, dus wie kan ons dan beter adviseren dan jullie?”




Het plan van de kinderen moet wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Daarom krijgen de groepen komende week les over duurzaamheid, circulariteit, biodiversiteit en klimaatadaptatie. Deze les wordt gegeven door een gastdocent van de Zwanebloem, het Centrum voor Natuur- en Duurzaamheidseducatie van de Omgevingsdienst Midden Holland. Na de les maken de leerlingen in groepjes een plan en een bijbehorende maquette van hun ideale speeltuin.

Elke klas kiest één winnend idee. Deze groepjes presenteren hun ideeën op 26 maart tijdens de Kinderklimaattop aan de deskundige jury. Vier scholen gaan met elkaar de strijd aan; de Speel en Werkhoeve, De Bron, Da Costaschool en de Verhoeff-Rollmanschool. Wie gaat er met de prijs vandoor?

Ontwerpen tentoongesteld

De top draait uiteraard niet alleen om het winnende ontwerp. Met deze ontwerpwedstrijd betrekken we kinderen op een leuke manier bij thema’s rondom klimaat en duurzaamheid. Daarnaast krijgen de winnende groepjes een leuke workshop tijdens de Kinderklimaattop en worden alle maquettes van de speeltuinen nog enige tijd na de top tentoongesteld in het Evertshuis.

Advertentie

blank

blank

blank

blank

blank

blank